Czy umiesz zarządzać miastem? Gra przeglądarkowa TownTycoon

screenshot_2

Wyobraź sobie wielkie pole, na którym nie ma śladu cywilizacji. Właśnie na tym pustkowiu ma powstać wspaniałe, tętniące życiem miasto, w którym panuje ład, a ludziom żyje się dostatnio i szczęśliwie. To ty będziesz budować od podstaw to miasto, opis dotyczy bowiem gry symulacyjnej o nazwie TownTycoon, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem odbiorców. TownTycoon jest grą przeglądarkową, aby ja uruchomić wymagane jest więc łącze internetowe. Jeśli jesteś miłośnikiem gier, w których odtwarzane jest realne, codzienne życie, a zadaniem gracza jest sterowanie życiem jakichś postaci, bądź tworzenie i zarządzanie miastami, koniecznie powinieneś zwrócić na tę grę uwagę.

Kreowanie miasta od samego początku może być świetną, wciągającą na długie godziny rozrywką. W grze TownTycoon wcielisz się w rolę burmistrza, na którego głowie pozostanie stworzenie poszczególnych obiektów miejskich oraz zarządzanie nimi. Krok po kroku będziesz tworzyć coraz bardziej zaawansowane struktury – od zwyczajnych domów i sklepów, aż po rozbudowane sieci aglomeracyjne.

Od czego zaczynamy budowanie naszego nowego miasta? Pierwszym krokiem będzie zapewnienie warunków mieszkalnych ludziom. Kiedy już domy pojawią się na mapie miasta, zapewne zaczną zjawiać się pierwsi obywatele. Teraz będziemy musieli zapewnić im wszystko, co jest potrzebne do normalnego, codziennego funkcjonowania. Powinniśmy zadbać o odpowiednią organizację poszczególnych struktur miasta, aby wyglądało ono i działało dokładnie tak, jak w realu.

Jak skonstruować sieć dróg? Jak powinny przebiegać linie komunikacji miejskiej? Jakie obiekty użyteczności publicznej koniecznie powinniśmy wybudować? Ile nasze miasto będzie potrzebować sklepów i jakich? A co z pracą? Czy trzeba zapewnić ją obywatelom? Jeśli tak, to jak zorganizować miejsca pracy? Te oraz podobne pytania będziemy musieli sobie zadać, grając w TownTycoon, a odpowiedzi powoli wprowadzić do naszego wirtualnego miasta.

Nasze administrowanie będzie wiązało się również z kwestiami finansowymi. To od nas będzie zależeć, czy miasto będzie mieć wystarczającą ilość funduszy potrzebnych na jego utrzymanie, będziemy musieli ściągać podatki od obywateli i gospodarować tymi pieniędzmi.

Kolejne nasze zadanie to stworzenie takich jednostek, jak straż pożarna i pogotowie, powinniśmy też wybudować szpitale. Przyda się też dobrze funkcjonujący komisariat policji, nie chcemy chyba, aby w naszym mieście rozwinęła się przestępczość.

To oczywiście dopiero niektóre zadania, przed którymi staniemy zarządzając miastem. TownTycoon to znakomita, rozbudowana gra strategiczna, która może uprzyjemnić nam wolny czas.