Doskonała strategia i antyczne klimaty – Grepolis

7352618996_0f9a42ab86_z

Jesteś częstym bywalcem internetowym? Z siecią spędzasz większość wolnego czasu? Jeśli tak, to zapewne natknąłeś się na wiele gier typu online, które ostatnimi czasy są coraz bardziej powszechne, a swą popularnością może już nawet zdążyły przegonić klasyczne gry, które nie wymagają połączenia z internetem i które instalujemy na naszym dysku twardym. Jeśli zainteresował cię temat gier przeglądarkowych, jeśli masz ochotę na jakąś wciągającą internetową rozgrywkę, ale nadal nie wiesz, na jaką się zdecydować, być może zaciekawi cię strategia o nazwie Grepolis. Jest to wydana w 2008 roku gra taktyczna, której akcja osadzona jest w starożytności.

Mianem „polis” określało się tak zwane miasta-państwa w starożytnej Grecji. Właśnie z tą specyficzną formą jednostki administracyjnej, będzie miał okazję zaznajomić się każdy, kto postanowi zagrać w Grepolis. Do obowiązków gracza należy tutaj zarządzanie swoim własnym miastem-państwem, czyli polis, rozwijanie go pod względem urbanistycznym, wojskowym, cywilizacyjnym. Miasto ma działać coraz prężniej, być coraz potężniejsze, mieć coraz liczniejszą armię i zacząć skutecznie podbijać inne miasta. Każdy zatem, kto zdecyduje się na grę w Grepolis, będzie miał okazję sprawdzić się jako prawdziwy wojenny strateg oraz jako zarządca miejski.

Grepolis to świetna zabawa, która wciąga zarówno młodszych, jak i starszych internautów. Znajdą tutaj doskonałą rozrywkę nie tylko osoby zainteresowane grami strategicznymi w ogólności, ale także osoby przejawiające zainteresowania historyczne, zwłaszcza w obrębie historii starożytnej. Obcowanie ze światem, w którym można spotkać bogów Olimpu to gratka dla każdego odnajdującego przyjemność w mitologicznych klimatach. Grepolis to bardzo rozbudowana i wymagająca czasu gra, ale zdecydowanie warto poświęcić jej wiele dni i godzin.

Jakie zadania czekają na gracza? Początek gry to oczywiście budowanie wszystkiego od podstaw. Na terenie polis nie znajdziemy zatem prawie nic. Za pomocą takich surowców, jak drewno, kamień, srebrne monety i łaska boska, każdy użytkownik powoli rozbudowuje swoje polis. Gracz musi zatem stawiać nowe budynki mieszkalne, obiekty handlowe, świątynie, rozbudowywać i szkolić armię, zajmować się takimi sprawami, jak zatrudnianie robotników, zapewnianie bezpieczeństwa obywatelom, dbać o prawidłowy rozwój gospodarczy miasta, itp. Dodatkową opcją jest zawieranie sojuszy z sąsiednimi polis.

Jeśli lubisz internetowe strategie, koniecznie spróbuj rozgrywki z Grepolis. Z czasem okaże się, czy jesteś dobrym wojskowym taktykiem i czy potrafisz odpowiednio zarządzać miastem.