Popularne rodzaje gier w sieci

Nuclear_Dawn_-_Gate_FPS_01

Jaki jest ulubiony sposób spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi? Odpowiedź jest banalna, ale prawdziwa – siedzenie przed komputerem i wgłębianie się w sieć internetową. Wirtualny świat pochłania młodzież bez reszty, niekiedy nawet bardziej niż realny. To przez internet rozmawiamy dziś z ludźmi, przez internet oglądamy filmy, słuchamy muzyki, a także korzystamy z dostępnych online aplikacji hobbystycznych i gier.

Gry online dzielą się na mnóstwo kategorii, z których każda ma swoich wiernych fanów. Do najbardziej spopularyzowanych należą niewątpliwie gry rpg, czyli wyposażone w rozbudowaną fabułę rozgrywki, w których wcielamy się w konkretną postać i musimy działać według ustalonych w grze zasad. W grach typu rpg użytkownik staje przed wykonaniem konkretnych zadań, które docelowo mają dawać graczowi kolejne punkty, dostarczać nowych umiejętności, otwierać nowe poziomy, itp. Kluczowym celem grającego jest właśnie rozwój jego postaci, który oczywiście zależy od wielu czynników. Wszystko zależy od scenariusza danej gry i reguł, które w niej panują. Akcja gier rpg może toczyć się w dowolnym świecie, od mitycznych krain, poprzez cywilizację średniowieczną, aż po czasy współczesne. Niekiedy akcja gry rpg dzieje się w scenerii horroru, w świecie przyszłości, w klimacie fantasy.

Kolejnym znanym i lubianym rodzajem gier online są tak zwane gry strzelanki, czyli rozgrywki typu First Person Shooter, w których na ekranie widzimy lufę pistoletu (należącego oczywiście do nas, to my nim sterujemy), a naszym głównym zadaniem jest eliminowanie czających się w każdym zakamarku rywali. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów strzelanek są gry wojenne, nawiązujące akcją do którejś z najbardziej znanych wojen, zwłaszcza do II wojny światowej. Jeszcze kilka lat temu strzelanki nie były zbyt popularne w swojej przeglądarkowej postaci. Najbardziej rozbudowane były gry zwyczajne, takie, które instaluje się z płyty na dysku twardym. Dziś możemy już spotkać game-console-151081_640wiele strzelanek dostępnych online, i to wcale o ubogiej strukturze, jakby mogło się to wydawać.

Dryfując po świecie gier online, warto zwrócić również uwagę na cieszące się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób, tak zwane gry farma. Jak sama nazwa mówi, akcja takich gier toczy się w gospodarstwie rolnym. Zadaniem gracza jest oczywiście budowanie swojej własnej farmy od podstaw i odpowiednie zarządzanie nią. Dla osób, które chciałyby zakosztować życia rolnika, tego rodzaju gry będą świetną, wciągającą zabawą.