Monthly Archives: Luty 2014

Czy umiesz zarządzać miastem? Gra przeglądarkowa TownTycoon

screenshot_2

Wyobraź sobie wielkie pole, na którym nie ma śladu cywilizacji. Właśnie na tym pustkowiu ma powstać wspaniałe, tętniące życiem miasto, w którym panuje ład, a ludziom żyje się dostatnio i szczęśliwie. To ty będziesz budować od podstaw to miasto, opis dotyczy bowiem gry symulacyjnej o nazwie TownTycoon, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem odbiorców. TownTycoon jest grą przeglądarkową, aby ja uruchomić wymagane jest więc łącze internetowe. Jeśli jesteś miłośnikiem gier, w których odtwarzane jest realne, codzienne życie, a zadaniem gracza jest sterowanie życiem jakichś postaci, bądź tworzenie i zarządzanie miastami, koniecznie powinieneś zwrócić na tę grę uwagę.

Kreowanie miasta od samego początku może być świetną, wciągającą na długie godziny rozrywką. W grze TownTycoon wcielisz się w rolę burmistrza, na którego głowie pozostanie stworzenie poszczególnych obiektów miejskich oraz zarządzanie nimi. Krok po kroku będziesz tworzyć coraz bardziej zaawansowane struktury – od zwyczajnych domów i sklepów, aż po rozbudowane sieci aglomeracyjne.

Od czego zaczynamy budowanie naszego nowego miasta? Pierwszym krokiem będzie zapewnienie warunków mieszkalnych ludziom. Kiedy już domy pojawią się na mapie miasta, zapewne zaczną zjawiać się pierwsi obywatele. Teraz będziemy musieli zapewnić im wszystko, co jest potrzebne do normalnego, codziennego funkcjonowania. Powinniśmy zadbać o odpowiednią organizację poszczególnych struktur miasta, aby wyglądało ono i działało dokładnie tak, jak w realu.

Jak skonstruować sieć dróg? Jak powinny przebiegać linie komunikacji miejskiej? Jakie obiekty użyteczności publicznej koniecznie powinniśmy wybudować? Ile nasze miasto będzie potrzebować sklepów i jakich? A co z pracą? Czy trzeba zapewnić ją obywatelom? Jeśli tak, to jak zorganizować miejsca pracy? Te oraz podobne pytania będziemy musieli sobie zadać, grając w TownTycoon, a odpowiedzi powoli wprowadzić do naszego wirtualnego miasta.

Nasze administrowanie będzie wiązało się również z kwestiami finansowymi. To od nas będzie zależeć, czy miasto będzie mieć wystarczającą ilość funduszy potrzebnych na jego utrzymanie, będziemy musieli ściągać podatki od obywateli i gospodarować tymi pieniędzmi.

Kolejne nasze zadanie to stworzenie takich jednostek, jak straż pożarna i pogotowie, powinniśmy też wybudować szpitale. Przyda się też dobrze funkcjonujący komisariat policji, nie chcemy chyba, aby w naszym mieście rozwinęła się przestępczość.

To oczywiście dopiero niektóre zadania, przed którymi staniemy zarządzając miastem. TownTycoon to znakomita, rozbudowana gra strategiczna, która może uprzyjemnić nam wolny czas.

 

Wonderlife – ciekawa i kreatywna gra online

Dx44w

Gry przeglądarkowe cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Podzielone są na mnóstwo kategorii, każdy może odnaleźć wśród nich to, co najbardziej mu się podoba. Gry strategiczne, karciane, gry akcji, strzelanki, gry sportowe. Te i inne typy gier znajdują wciąż coraz to nowych zwolenników, a niektóre z nich stają się do tego stopnia spopularyzowane, że powstają nawet całe społeczności skupione w obrębie danej gry.

Jedną z gier, które w ostatnim czasie robią prawdziwą furorę wśród miłośników rozgrywek online jest Wonderlife. Jest to typowy symulator życia codziennego, w którym to my tworzymy postać, a potem odpowiadamy za wszelkie jej działania. Wonderlife ma bardzo specyficzną fabułę, która na pewno jest w stanie zaciekawić większość nastolatków. Dlaczego? Koncentruje się bowiem na gwiazdorskim życiu, a przecież właśnie sława i bycie gwiazdą jest dla młodego człowieka szczytem marzeń. Grając w Wonderlife można jakoby przybliżyć się do realizacji tego marzenia, choć jest to tylko realizacja wirtualna.

W grze Wonderlife nie ma ograniczeń, co do branży, w której chcemy się spełnić. Jeśli chcemy, możemy postawić na karierę muzyczną albo aktorską, możemy też zacząć realizować się jako sportowiec, albo pójść w stronę mody lub literatury. Wszystko zależy od naszych upodobań. Generalnie, świat show businessu stoi przed nami otworem, jedyne, co musimy zrobić, to konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu.

W zależności od tego, jaką ścieżkę kariery obraliśmy, będziemy uczyć się sprawnego funkcjonowania w branży. Jeśli zdecydujemy się bycie muzykiem, zaczniemy od wyboru instrumentu, który nas interesuje, potem będziemy uczyć się na nim grać, będziemy też doskonalić swoje zdolności wokalne. Kolejny krok to nagranie materiału demo, współpraca z wytwórnią, tworzenie utworów muzycznych w wybranym przez nas gatunku, i tak dalej. Wszystko tak, jak ma to miejsce w realnym procesie kariery muzycznej. To samo dotyczy innych branż, powoli będziemy wzbijać się na sam szczyt.

Gra Wonderlife stawia jednak nie tylko na indywidualną karierę, ale także na relacje społeczne. Wciąż poznajemy nowych ludzi, pielęgnujemy kontakty, w obrębie gry możemy umawiać się na randki, zawiązywać przyjaźnie, skupiać się na życiu małżeńskim, wychowywać dzieci, itp.

Gra Wodnerlife to bardzo ciekawa, wyposażona w interesujące dodatki opcja rozrywki. Zwłaszcza dla młodych ludzi może być pozytywną formą aktywności, która może przyczynić się do pobudzenia twórczego myślenia albo do zapoczątkowania prawdziwej kariery artystycznej lub sportowej.