Monthly Archives: Kwiecień 2014

Imperia – gra online

imperia-online-1378399982

Kilka ostatnich lata to okres, kiedy doskonale rozwijają się tak zwane gry przeglądarkowe, które prowadzimy online. Są one tym bardziej popularne, że coraz więcej osób korzysta z internetu. Co rusz pojawiają się nowe gry, w których możemy strać się rozwijać swój świat a także walczyć z innymi. Jedną z takich gier przeglądarkowych jest gra Imperia online. Jest to typowa gra strategiczna, która podobnie jak inne produkcje tego typu wciąga na wiele dni gry. Jednocześnie nie jest to gra bardzo absorbująca. Wystarczy jedynie co jakiś czas skontrolować stan swojego wirtualnego posiadania i wydać dyspozycje.

Gra Imperia to produkcja, która opiera się na bardzo popularnej tematyce jaką bez wątpienia jest średniowiecze. W ramach gry każdy otrzymuje skrawek świata, na którym ma rozpocząć budowę swojego imperium. I tak systematycznie powinno się kierować swoje imperium ku jeszcze lepszemu rozwojowi, który sprawi, że z czasem ten skrawek ziemi stanie się jednym z najważniejszy na danym świecie, na którym prowadzona jest gra. Jest to wiec gra, która swoim pomysłem nawiązuje do znanych i popularnych produkcji, które cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. W przypadku Imperia online również rozgrywka toczy się nieprzerwanie. Nawet, gdy gracz nie jest zalogowany nieustannie trwa praca w jego imperium, produkcja surowców i rozbudowa budynków. Gracz ma więc jedynie co jakiś czas wydać dyspozycje „pracownikom” swojego imperium.

W grze szczególnie ważne są kontakty z sąsiadami. Jest więc rzeczą pożądaną, by wiązać sojusze i współpracować z innymi, by razem tworzyć siłę na danym świecie. Gra jest wyjątkowo prosta, przejrzysta i intuicyjna, dzięki czemu rozgrywka to sama przyjemność. Decydując się na grę w Imperia można liczyć na wiele miłych, odprężających chwil przy komputerze. Gra jak inne tego typu produkcje jest również darmowa, dzięki czemu każdy może się świetnie bawić, bez konieczności inwestowania jakichkolwiek środków.

Można więc zauważyć po tej krótkiej charakterystyce gry, że Imperia to produkcja, która swoimi cechami odpowiada wszystkim tradycyjnym gierkom przeglądarkowym. Pasuje do stworzonego i utrwalonego schematu gier strategicznych. Dzięki temu podobnie jak inne gry tego typu z łatwością zdobywa sobie zwolenników i doskonale się rozwija. Rosnąca liczba graczy sprawia jednocześnie, że gra jest coraz ciekawsza. Rośnie liczba przeciwników a tym samym także potencjalnych sojuszników. Dzięki temu rozgrywka jest ciekawsza i dużo bardziej prężna co zadowoli każdego gracza.

 

Popularne rodzaje gier w sieci

Nuclear_Dawn_-_Gate_FPS_01

Jaki jest ulubiony sposób spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi? Odpowiedź jest banalna, ale prawdziwa – siedzenie przed komputerem i wgłębianie się w sieć internetową. Wirtualny świat pochłania młodzież bez reszty, niekiedy nawet bardziej niż realny. To przez internet rozmawiamy dziś z ludźmi, przez internet oglądamy filmy, słuchamy muzyki, a także korzystamy z dostępnych online aplikacji hobbystycznych i gier.

Gry online dzielą się na mnóstwo kategorii, z których każda ma swoich wiernych fanów. Do najbardziej spopularyzowanych należą niewątpliwie gry rpg, czyli wyposażone w rozbudowaną fabułę rozgrywki, w których wcielamy się w konkretną postać i musimy działać według ustalonych w grze zasad. W grach typu rpg użytkownik staje przed wykonaniem konkretnych zadań, które docelowo mają dawać graczowi kolejne punkty, dostarczać nowych umiejętności, otwierać nowe poziomy, itp. Kluczowym celem grającego jest właśnie rozwój jego postaci, który oczywiście zależy od wielu czynników. Wszystko zależy od scenariusza danej gry i reguł, które w niej panują. Akcja gier rpg może toczyć się w dowolnym świecie, od mitycznych krain, poprzez cywilizację średniowieczną, aż po czasy współczesne. Niekiedy akcja gry rpg dzieje się w scenerii horroru, w świecie przyszłości, w klimacie fantasy.

Kolejnym znanym i lubianym rodzajem gier online są tak zwane gry strzelanki, czyli rozgrywki typu First Person Shooter, w których na ekranie widzimy lufę pistoletu (należącego oczywiście do nas, to my nim sterujemy), a naszym głównym zadaniem jest eliminowanie czających się w każdym zakamarku rywali. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów strzelanek są gry wojenne, nawiązujące akcją do którejś z najbardziej znanych wojen, zwłaszcza do II wojny światowej. Jeszcze kilka lat temu strzelanki nie były zbyt popularne w swojej przeglądarkowej postaci. Najbardziej rozbudowane były gry zwyczajne, takie, które instaluje się z płyty na dysku twardym. Dziś możemy już spotkać game-console-151081_640wiele strzelanek dostępnych online, i to wcale o ubogiej strukturze, jakby mogło się to wydawać.

Dryfując po świecie gier online, warto zwrócić również uwagę na cieszące się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób, tak zwane gry farma. Jak sama nazwa mówi, akcja takich gier toczy się w gospodarstwie rolnym. Zadaniem gracza jest oczywiście budowanie swojej własnej farmy od podstaw i odpowiednie zarządzanie nią. Dla osób, które chciałyby zakosztować życia rolnika, tego rodzaju gry będą świetną, wciągającą zabawą.