Branża muzycza non stop rozwija się stosunkowo szybko – nic dziwnego, muzyka jest bowiem nieodłączym elementem naszej codzienności. Jest nie tylko świetnym sposobem na relaks, ale dla wielu jest głównie sposobem na ucieczkę, powoduje, że choć na chwilę możemy znaleźć się w innym świecie.

Wzbudza w nas wiele, nierzadko, skrajnych odczuć.
muzyka

Autor: Martin Fisch
Źródło: http://www.flickr.com
Non stop słyszymy nowe hity, które rekomendowane są przez znane stacje radiowe, jednakże niewielu umie zrobić niezwykle dobrą muzykę, która będzie zapamiętana przez pokolenia, a jak wiemy, muzyka, podobnie jak poezja, powoduje, iż artyści stają się nieśmiertelni i, poprzez, to, co kreują, stają się częścią historii. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby sztukę tą umieć tworzyć. Mnóstwo jest piosenek pojedynczego sezonu, które śpiewamy wszyscy całe wakacje, a potem zostaje ona zastępowana przez inny hit i tak non stop. Tak naprawdę możemy policzyć na palcach rąk liczbę piosenek, które, pomimo miającego czasu, są nadal z nami.
moby play

Autor: Berlt Watkin
Źródło: https://www.flickr.com
Do ponaczasowych twórców muzyki można śmiało zaliczyć Michaela Jacksona, słusznie zwanego królem muzyki pop. Trudno odszukać osobę, która nie słyszałaby choć jednej jego piosenki. Albumy takie jak Michael Jackson Bad, singiel michael jackson dangerous czy Michael Jackson history nadal znajdują się na szczytach międzynarodowych rankingów muzycznych, a piosenki znajdujące się na wyżej wymienionych albumach, są nadal puszczane w najbardziej popularnych stacjach radiowych na całym świecie. Warto dodać, że album Michael Jackson dangerous to jeden z najlepiej sprzedających się albumów w historii muzyki, co tylko potwierdza, iż artysta szczerze zapracował na tytuł króla muzyki pop.

Zmieniając temat na muzykę nam współczesną, warto napomnieć o artyście moby i o jego albumie moby play, przejrzyj który zyskał sporą popularność, co ciekawe, każdy utwór pochodzący się na wyżej wymienionej płycie, został użyty w rozmaitego rodzaju filmach, programach telewizyjnych, bądź reklamach.