Wkrótce sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Należy zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić spragnionych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje gry jeszcze przed końcem roku, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym przedziale czasowym zbija się największą gotówkę. Dlatego gra jest warta świeczki.

Obecnie, posiadacze Playstation 3 nie powinni narzekać na brak gier. Zaraz po premierze tej konsoli było krucho, Xbox 360 pod względem biblioteki gier, bił PS3 na głowę. Aktualnie jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki Sony nie powinni narzekać. Większość wychodzących gier to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale hitów nie brakuje.

W sumie trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że deweloperzy inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasem zrodzi się coś pokroju cudownego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się zysk, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez żadnego zagrożenia. Trudno się dziwić takiej polityce.

Jednym z takich seryjnych hitów jest Pro Evolution Soccer 2010 od Konami. Ta marka musi się tym razem mocno postarać. Poprzednie wydanie tej znakomitej piłki kopanej nie spełniło oczekiwań graczy i co ciekawe konkurencyjna FIFA okazała się przystępniejsza. Walka pomiędzy tymi dwoma tytułami trwała od zawsze, jednak dziecko Electronic Arts zawsze było w tyle. Tym razem role się odwróciły, ciekawe na jak długo? Przekonamy się już wkrótce.

Następną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć lasery naszych konsolek to Call of Duty: Modern Warfare 2. Tytuł ten posiada już ogromną liczbę fanów. Potyczki sieciowe są rozgrywane 24h na dobę, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się obłędnie, nowe kampanie, podkręcona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie wiele tygodni znakomitej rozgrywki.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych gier wyścigowych. Czy nowa część okaże się hitem, tak jak to obiecują jej twórcy? Ciężko powiedzieć, ponieważ z Need for Speed było różnie, raz byliśmy świadkami hitów a innym razem przeciętniaków. Twórcy starali się jak mogli . Dorzucali samochody, poprawiali grafę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Mimo to sama rozgrywka już tak nie wciągała jak kiedyś. Dlatego teraz muszą nas naprawdę zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. Czego oczywiście z całego serca życzymy.

Uncharted 2: Among Thieves to pokolenie nowej generacji konsol. Seria jest stosunkowo młoda bo część pierwsza jeszcze leży na półkach sklepowych i jest chętnie kupowana. Naughty Dog to fachowcy, którzy potrafią przyprawić o ślinotok. Produkcje z przeszłości umocniły tę markę, zatem gracz podchodzi do ND z należytym szacunkiem. Pamiętajmy, że pierwsza część Uncharted była po prostu przepiękna. Graficznie onieśmielała inne konsole tej generacji. Jednak Naughty Dog zapewnia, że część I wykorzystała około 30% mocy Playstation 3. Jeżeli to rzeczywiście prawda to aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać część druga! Ale grafika to nie wszystko, w takich produkcjach liczy się fabuła, a ta również nie powinna być nudna. Tym razem akcja będzie kręcić się wokół historii podróżnika Marco Polo, a my już ostrzymy sobie ząbki na tą wciągającą historię.

A co dla graczy, którzy uwielbiają grać w podróży? Zabranie konsoli do pociągu czy autobusu nie jest zbyt mądrym rozwiązaniem. Nie ma jednak powodów do zamartwiania się. Bardzo dużo gier na konsolę jest udostępniona również na peceta. Zabieramy więc laptopa (przykłady znalezione w mieście Kraków: ceneo.pl/), zatroszczmy się o jego baterię. Coraz częściej gdy jedziemy gdzieś dalej środki transportu są wyposażone w gniazdka. Nie zapomnijmy więc o zasilaczu (przykładowe zobaczysz tu: interesujące źródło). I słuchawkach na uszy. Możemy już ciekawie spędzić czas w trasie.