Wielu z nas z nas pamięta swoje młodzieńcze lata. Zazwyczaj nasi opiekunowie mówią nam, że w ich czasach gry komputerowe były nie do wyobrażenia. Teraz jednakże nastolatkowie nie wyobrażają sobie życia bez laptopów i tabletów. Co uczynić aby te gry nie miały jednakże złego wpływu na młodziaka?

Rozpoczynając nasz wątek

gra na komputerze

Źródło: pixabay.com

dla miłośników strachu dobrą grą jest Spintires – rise of the tomb raider pc. Wycieczki po bezdrożach, gdzie dużymi autami musimy dostarczyć ładunek na obszar, może zafascynować nie tylko mężczyzn, ale też dziewczyny. Scenerie tworzy rosyjska dżungla, gdzie czekają różniące się niebezpieczeństwa. Kolejnym przykładem jest gra komputerowa z dziedziny przygodowych. Rise of the Tomb Raider PC zabiera nas na Zimną część globu, gdzie znajdziemy większych rozmiarów miejsca do eksploracji. Wybierzemy tutaj pewną opowieść, która zaciekawi niejednego. Czy słyszeliście o filmie Mortal Kombat. Dosyć popularny film, ale tak naprawdę wielką furorę zrobiła gra o tej samej nazwie Mortal Kombat X. Mając starsze rodzeństwo niekiedy obserwowaliśmy walki odbywające się na ekranie monitora. Ta gra faktycznie interesowała, bo można było przechodzić kilka etapów, posługiwać się różnorodnymi trickami.

gra na komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie jest to gra dla maluchów, ponieważ występuje tam bijatyka i stwory, które mogą wywoływać strach. Nastolatkowie na temat mogą nauczyć się strategii i szybkości. Co większa ilość gra ta zachwyca swoją grafiką. Poprzednie swoje wersje bije o głowę, naturalnie można znaleźć większa ilość ulepszeń. W tych przykładach gier można zauważyć, że nie wszystkie gry są dla najmniejszych.

Jednakże spędzenie wolnego czasu nastolatków i pewnego rodzaju pozbycie się agresji w takich grach jest ewidentnie dobrym wymysłem, niż bicie się z znajomymi na podwórku. Nie doszukujmy się tutaj ogromnej przemocy, przy robieniu tej gry brali udział specjaliści, którzy zapewne posiadali ten aspekt na uwadze.

Przy wyborze takiej gry zawsze musimy pilnować swojego nastolatka, bo nigdy nie wiemy jak zareaguje. Jednak te gry występują tyle lat już w sklepie, że gdyby posiadały w sobie jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Jeżeli chcemy coś bardziej spokojnego możemy wybrać na przykład Symulator Farmy 2016 – ceneo.pl/33024502.