Lada moment sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Należy zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić niecierpliwych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje tytuły jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym przedziale czasowym zbija się największą forsę. Dlatego gra jest warta świeczki.

xbox i playstation na targach

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie, posiadacze PS3 nie powinni narzekać na brak tytułów. Zaraz po premierze tej konsoli było ciężko, Xbox 360 pod względem ilości gier, bił PS3 na łeb na szyję. Teraz jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki PS3 nie powinni marudzić. Większość wychodzących tytułów to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale rewelacyjnych gier nie brakuje.

W sumie trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że deweloperzy inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasami zrodzi się coś pokroju odlotowego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się forsa, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez komplikacji. Poniżej 2 super zapowiedzi gier, które księgarnia Kolporter.pl ma obecnie w sprzedaży.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych ścigałek. Czy nowa część okaże się megahitem, tak jak to obiecują jej twórcy? Ciężko wyczuć, ponieważ z NfS było różnie, raz byliśmy świadkami hitów a innym razem przeciętniaków. Twórcy starali się jak mogli . Dorzucali fury, poprawiali grafikę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Pomimo tego sama rozgrywka już tak nie wciągała jak za starych czasów. Dlatego teraz muszą nas naprawdę zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. W wygląda na to, że im się to uda

Następną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć lasery naszych konsol to Call of Duty 4: Modern Warfare 2. Tytuł ten posiada już ogromną liczbę fanów. Potyczki sieciowe są rozgrywane 24h na dobę, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się świetnie, nowe kampanie, podkręcona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie wiele godzin znakomitej rozgrywki.

Konsolowcy już zacierające ręce bo nie mogą się doczekać tych niesamowitych tytułów jakie zagoszczą w czytnikach konsol. Miejmy nadzieję, że nie skończy się na obiecankach i przez jesień będzie rzeczywiście w co pogrywać. By odczucia były jeszcze większe, zaaranżujmy dla siebie kącik do grania. Najlepiej podłączyć konsolę do dużej plazmy, a a następnie powiesić ją za pomocą uchwytów lub półki do RTV na ścianie (zobacz więcej tutaj: uchwyty i półki RTV od Panasonic na stronie ceneo.pl). I co istotne, dołączmy do zestawu porządne głośniki. I zadbajmy, by nikt nam nie przeszkadzał w czasie grania.

Lecz nie tylko fani konsol mają być ucieszeni. Dziś na rynku coraz więcej jest tytułów gier na peceta. Gry, w które niektórzy nie wyobrażają sobie, by grać na innym sprzęcie niż konsola, świetnie sprawdzą się na normalnych komputerach. To świetna alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na nabycie konsoli albo z jakiś przyczyn nie przepadają na niej grać. Istotny jest porządny sprzęt. Komputer stacjonarny (przykłady dla mieszkańców Łodzi: więcej) albo notebook powinien być naprawdę wydajny, a karta graficzna zaawansowana.