Każde dziecko ma jakąś ukochaną bajkę, którą uwielbia oglądać niezależnie od nastroju. Oglądanie bajek przez dzieci może przynosić wiele korzyści, jednak kiedy będą one nieodpowiednie, nasza pociecha może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.

Piękna i Bestia

Autor: Michael Lombardi
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu, mogliśmy być spokojni, zostawiając naszą pociechę z bajkami. Prawie wszystkie bajki a także programy dla dzieci wyświetlana w telewizji przekazywały wartościowe treści. Popularne filmy animowane, które znają wszyscy dorośli, uczyły dzieci empatii jak również bardzo pobudzały wyobraźnie. Z upływem czasu bajki dla dzieci zaczynają tracić na wartości, mnóstwo pojawia się bajek, w których wiele jest na przykład przemocy. Z tego powodu właśnie niezwykle ważne jest, żeby kontrolować to, co oglądają nasze dzieci a także odpowiednio dobierać animowany repertuar. Najbardziej popularnymi bajkami, które są znane w każdym kraju tudzież mają ogromny wpływ na proces wychowania naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie zna pouczającej historii Kopciuszka lub Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są doskonałym przykładem na to, iż można w ciekawy oraz pouczający sposób przedstawiać losy bajkowych bohaterów. Nie znajdziemy w nich mnóstwa przemocy tudzież możemy oglądać je kilka razy, a nigdy nam się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak na przykład uwielbiany przez widzów Król Lew poruszają w dziecku niesamowite emocje i uczą tego co jest dobre a co złe. Jest to bardzo istotne w wychowaniu dziecka, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na to jakie treści mogą przekazywać oglądane przez dziecko bajki. Możemy być również pewni, iż po obejrzeniu bajek Disneya naszemu dziecku nie będą się śniły koszmary. Duża część zbyt dynamicznych oraz przepełnionych przemocą bajek sprawia, że dzieci mają problemy ze snem. W przeciwieństwie do nich, bajki Disneya są spokojne tudzież idealnie nadają się dla młodych widzów w niemal każdym wieku, kochają je również dorośli.

dziecko

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, kiedy często pozostawiamy dzieci przed ekranami telewizorów, musimy zwracać uwagę na jakość animacji albo bajek emitowanych w telewizji. Programy oraz bajki dla dzieci mogą dużo ich nauczyć, mogę też bardzo szkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybierać te, które niosą ze sobą wartościowe treści – bajki disneya.