Duże miasto, czyli najczęściej to wojewódzkie, przyciąga rzesze osób, które mieszkają okolicę w promieni ok. 50 km. Szczególnie ta teza będzie się tyczyć strojniś, które pragną od czasu do czasu zrobić wyjątkowe zakupy w galeriach handlowych, w których ulokowane zostały jeszcze ekskluzywne sklepy z odzieżą. Zresztą w wielu przypadkach wcale nie chodzi o to, żeby powrócić do mieszkania z torbami pełnymi spodni. Kobietom bardzo wiele radości sprawia samo chodzenie po butikach, oglądanie wyłożonego towaru, a również przymierzanie: latem bluzek na ramiączkach, a zimą kożuchów.

Zakupy

Źródło: flickr.com
Jednak zakupy we Wrocławiu będą nie lada gratką dla tych pięćdziesięciolatek, które w nadchodzącym miesiącu wybierają się na jakaś familijną imprezę, np. na ślub. Oczywiście w galeriach handlowych trudno spotkać sklep z sukniami ślubnymi, a jeśli taki się odszuka, to ceny takich strojów są horrendalne. Z tej przyczyny w takich miejscach ubierają się raczej weselnicy niż panny młode. A szykownych spodniumów oraz kusych i długich sukien tu nie brakuje, a jedynym ograniczeniem może być w tym przypadku zasobność portmonetki – kliknij tutaj.

Trzeba jednak nie zapominać o tym, że zakupy we Wrocławiu w żadnym wypadku nie muszą łączyć się z kupnem markowych strojów. Gospodyni ochoczo pójdzie do galerii, aby tam nabyć komplet ślicznych talerzy albo nowy ekspres do kawy. We wrocławskich centrach handlowych znajdują się i takie sklepy, w których na witrynach stoją sznury pereł, rzędy srebrnych kolczyków i mnóstwo zegarków.

A tak naprawdę, to właściwie niełatwo byłoby wskazać taki sklep, w którym kobieca noga by nie postała. Zakupy we Wrocławiu to nie tylko przywilej reprezentantek płci pięknej. W końcu małżonkowie mają także prawo do chwili relaksu, jaki zazwyczaj towarzyszy osobom przekraczającym próg sklepu wielkopowierzchniowego – zobaczyć.

Jednakże pamiętajmy o tym, że pięćdziesięciolatkowie odwiedzają całkiem inne miejsca niż niewiasty. Panowie o wiele częściej interesują się nowościami technologicznymi i informatycznymi, a więc będą się oni rozglądać za sklepami, gdzie sprzedaje się laptopy i telewizory plazmowe. Chyba każdy facet ma bzika na punkcie własnego pojazdu, zatem następnym mile widzianym towarem stają się gadżety samochodowe. Wśród tego typu artykułów należałoby wymienić wideo-rejestratory, urządzenia nawigacyjne oraz wszelkiego typu drobne przedmioty najczęściej umieszczane przy przedniej szybie.