Sylwester to czas ucztowania nadejścia Nowego Roku. Większość z nas już zapewne wie gdzie go spędzi jednak co poniektórzy nie mają jeszcze planów bądź trudno jest im wyłowić najlepszą opcję.

Jeżeli przygotowujesz z tej okazji spotkanie w domu, chcesz, żeby ludzie odpowiednio się na nim bawili. Łatwe, umieszczone w odpowiednich punktach dekoracje sylwestrowe mają nadzwyczaj duży wpływ na klimat imprezy sylwestrowej. Najistotniejsze jest przecież pierwsze wrażenie. Wokół drzwi wejściowych ulokuj sznur białych migoczących światełek. Korytarz ozdób serpentynami i balonami. Pamiętaj, że w czasie imprezy biesiadnicy będą się przemieszczać, wobec tego najlepszym wyjściem będzie zamocowanie ozdób na suficie.

Przyrządź sylwestrowe menu, jakie tworzyć się będzie z przeróżnego gatunku zakąsek, bądź niedużych posiłków. Zwróć uwagę, że większa część biesiadników dotrze później niż zazwyczaj, więc prawdopodobnie będą już po posiłku. Idealnym wyjściem będą drobne zakąski w miseczkach i na talerzykach. Jest możliwość również poprosić gości, by każdy z nich przyniósł swoją ulubioną sylwestrową zakąskę.

stół zastawiony na imprezę

Autor: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com

Powitanie Nowego Roku odbywa się przy drinkach, cocktailach, piwie i napojach bezalkoholowych. Niezwykle przydatny okaże się termos do kostek lodu, by goście pijący drinki mieli lód pod ręką. Pan domu powinien zagwarantować szampana, piwo, akcesoria do drinków, kawę i wodę mineralną. Trafnym przedsięwzięciem jest zastosowanie kolorowych plastykowych kubeczków i talerzyków. Nic się wtedy nie rozbije, a sprzątanie po imprezie okaże się dużo łatwiejsze.Serwowanie sylwestrowego szampana potrzebuje specjalnej oprawy. Szampan najlepiej smakuje przy stosownej okazji i oczywiście przyzwoicie schłodzony; wiaderka do szampana to nieoceniona pomoc, która będzie go utrzymywała w perfekcyjnej temperaturze.

Posiadacze czworonogów winni także zadbać o własne pupile. Wystrzały i sztuczne ognie aktywują u zwierzaków wielki stres. Sylwester to bez wątpienia najhuczniejszy i niezwykle oczekiwany dzień. Wchodzimy w Nowy Rok, pełen kolejnych wyzwań i otuchy, toteż każdy pragnie spędzić go w rewelacyjny sposób. Jest powiedzenie że jaki Sylwester, taki cały rok.