Oglądanie filmów to zdecydowanie jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu. Człowiek wycieńczony, zmęczony po pracy czy innych codziennych zajęciach, czuje potrzebę oderwania się od rzeczywistości i zbiec właśnie w świat filmu. Widz wybiera różne formy oglądania, może to być wyjście do kina na film premierowy, zaszycie się w domowym zaciszu przed laptopem czy też projekcja w liczniejszym gronie przed kinem domowym z wielkim TV. Właściwie cel i tak zawsze jest ten sam – czas relaksu.

Ale relaks przed ekranem widziany jest w różny sposób. Wszystko zależy od tego jakie gatunki filmowe oglądającego pochłaniają najmocniej.

aktorka w filmie

Autor: OverThePeak.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jest to komedia romantyczna (hitosfera.com) to rzecz jasna, że relaksem będzie poznawanie miłosnych przygód głównych bohaterów. Jeżeli inny widz lubuje się w takim gatunku jak filmy akcji (link do serwisu) to dla niego świetnie jest wtedy gdy na ekranie ogląda karkołomne pościgi w tle tysięcy strzałów z przeróżnej broni. Natomiast inny widz może radować się filmami takimi jak horrory i wtedy dla niego relaksem jest gdy na ekranie jucha się przelewa non stop a zimny pot nie odpuszcza do ostatnich chwil. Przykładów na relaks przy filmie można by mnożyć długo.

aktor

Autor: Tabercil
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy widz będzie go rozumiał w inny sposób, a nawet jeden widz drugiego nie będzie w stanie zrozumieć. Bo jak mogą dogadać się amatorzy filmów miłosnych z tymi od horrorów? Może być trudno, nawet jeśli każda z nich ma po sto argumentów na swoją teorię spędzania czasu wolnego.

Następnym wyznacznikiem jest produkcja filmu czyli kraj w którym film został zrealizowany. Nie jest tajemnicą, że filmy amerykańskie są najczęściej oglądane w Polsce. Jednak jest i część osób, które lubią na przykład filmy angielskie, nasze filmy polskie (dalej), filmy niemieckie, filmy japońskie czy filmy francuskie. Wszystkie te państwa mają swoje gorsze i lepsze produkcje co jest zjawiskiem naturalnym, jednak warto szukać tych najdoskonalszych a najwygodniej jest to zrobić w jakimś portalu filmowym.

Często jest tak, że oglądający lubią rozmowy na temat filmów. Większość z nich uznaje się za znawców wytrawnych, zatem rozmowa o filmach często bywa zażarta jeśli spotkają się osoby o różnych poglądach. Dialogi na temat filmów mogą być przeprowadzane nie tylko na żywo, ale również rzecz jasna w internecie. Mnóstwo portali, witryn, blogów, for oraz grup dyskusyjnych powstało właśnie po to by miłośnicy kina wszelkiego, mogli wypowiedzieć się o każdej porze doby. Witryny tego typu pozwalają na |recenzje filmowe >> filmowy Hitosfera.com każdemu kto tylko ma chęć dzielenia się swoim zdaniem. Dodatkowo poznanym filmom można stawiać oceny według swojego uznania. Te rankingi są przydatne dla widzów, którzy stoją przed problemem wybrania filmu na niedzielę. Wchodząc na serwis poświęcony opiniom filmowym staje się to łatwiejsze i wygodniejsze. Ale należy mieć na uwadze, że ostatecznie filmo maniak i tak powinien wyrobić swoje własne zdanie na temat filmu, a nie wyłącznie kierować się opinią innych widzów.