Jeżeli nie masz akurat pomysłu na podarunek, który będzie odpowiedni dla Twojego nastoletniego dziecka, wtedy z pewnością dobrze trafiłeś – oto garść pomysłów dotyczących tego, co obecnie jest popularne i co praktycznie każde dziecko pragnęłoby mieć w swoich zbiorach. Jednym z prezentów, które uradują niemal każdego dzieciaka są na pewno gry komputerowe. Pamiętaj jednak, aby zawsze wybierać poszczególne tytuły z głową – tak aby wspomagały rozwój Twojego dziecka, a nie na odwrót.

gry komputerowe

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie zatem dokładnie tytuły są rekomendowane dla dzieciaków? Jeżeli mowa o młodszych dzieciach, z pewnością rewelacyjnie sprawdzą się na przykład Fineasz i Ferb gry. To cała seria gier prezentujących śmieszne przygody dwójki przyjaciół – Fineasza i Ferba. Fineasz i Ferb gry pozwalają dziecku zrozumieć mechanizmy realnego świata i uczą wrażliwości. Jest to seria gier wyprodukowana przez Disney’a, zatem praktycznie w ciemno można zakładać, że bez wątpliwości będą one właściwie dla najmłodszych – (sprawdź tutaj).

W wypadku trochę starszych dzieci tego rodzaju gry niestety się już nie sprawdzają – zazwyczaj dzieciaki oczekują już czegoś innego. Wówczas możesz zaproponować im na przykład Transformers gry, które są bardzo podobne do historii Fineasza i Ferba, jednakże jednocześnie mają innych bohaterów i są kierowane do trochę starszych dzieci. Transformers gry z pewnością sprawdzą się świetnie także w przypadku dzieci, które lubią filmy o transformersach.

Jeśli natomiast Twój syn interesuje się tematyką wojenną, wówczas oczywiście niezłym pomysłem będą gry typu Shadow Warrior czy przykładowo Sztuka Wojny. Ważne jest, żebyś wybierał gry, w których nie epatuje się bez potrzeby nadmierną przemocą i agresją (przeczytać tutaj). Dla przykładu Sztuka Wojny uczy dziecko mądrego, a szczególnie odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Jeśli chcesz zapoznać swoje dziecko trochę z historią, a na dodatek wykształcić w nim poczucie odpowiedzialności za swoje decyzje, wtedy takie gry jak dla przykładu Shadow Warrior bez wątpliwości będą dobrym pomysłem.

nastolatkowie

Autor: Dima Viunnyk
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jaką grę wybierzesz, zawsze powinieneś w dodatku kontrolować, ile czasu dziecko spędza przy konsoli. Zbyt duża liczba godzin spędzanych na graniu nawet w najfajniejsze gry bez wątpienia nigdy nie jest dobrym pomysłem.