Już czas aby zmienić telewizor na nowy? Wahasz się czy wybrać telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Przedstawione informacje pomogą Ci dokonać trafnego zakupu, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli zobacz również ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.

Przy wyborze telewizora ważna jest wielkość ekranu, rozdzielczość oraz długość eksploatacji.

Niekiedy możemy sugerować się producentem, najbardziej polecane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają od niedawna nowe telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie miejscowych wypaleń na powierzchni ekranu. Może to mieć miejsce przy zbyt długim eksponowaniu tego samego miejscowego logo stacji telewizyjnych. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, praktycznie nie zauważalne dla użytkownika przesuwanie całego obrazu.
W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, natomiast w telewizorach plazmowych są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i dość szerokim spektrum kolorów obraz jest niezwykle ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Zużycie energii w danych telewizorach jest zdecydowanie niższe, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest większa od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w normalnych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, ale na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Panasonic, Samsung a także LG

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na bazie parametrów nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak ważna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości telewizora zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując telewizor 32 cale czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. To ten parametr decyduje na jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów takich jak kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy musi być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt służył ci przez lata.

Źródło:

Related Articles