Wybierając grę na konsolę albo na komputer należy posiadać odpowiednią wiedzę na temat upodobań osoby, której chcemy znaleźć podarunek.

Trzeba zainteresować się spisem bardzo dobrze sprzedających się produktów w tym przypadku wartościowy może się okazać Internet. Przy większych kłopotach warto prosić o pomoc sprzedawcę, albo przyjaciela, który bardziej się w tej tematyce orientuje. Dużo zależy od gustu osoby, której szukamy grę. W sklepach dostępne są różnego typu kategorie gier dla przykładu call of duty to jedna z najlepiej sprzedających się gier o tematyce – BUZZ.
przykładowa gra na przeglądarkę

Autor: Lee Green
Źródło: http://www.flickr.com
Istotny jest także sprzęt, na którym gra będzie używana. Często w sklepie branżowym są gry zarówno na komputer, ale również na konsolę do gier. Poszukiwanie gry jest o tyle prostsze, iż gry są pogrupowane według kategorii dlatego też jeżeli poszukujemy rozgrywki buzz ps3 szukajmy w kategorii rozrywka. Zastanawiając się nad prezentem jasne, że wybieramy produkt nieużywany, lecz w czasie, gdy poszukujemy czegoś dla siebie można się zastanowić nad rozgrywkami używanymi. Są sklepy, które prowadzą sprzedaż właśnie takich rozgrywek i mają w swych ofertach naprawdę sporo propozycji. Zanim się zdecydujemy na zakup płyty z drugiej ręki należy ją sprawdzić czy przykładowo nie jest porysowana. Niestety kupując używane przykładowo call of duty 3 pc nie ma gwarancji, dlatego tak ważne jest skontrolowanie nabytku już w sklepie – super call of duty 3 PC.

W takich sklepach możliwa jest również wymiana płyt. Jednak wymiana często dotyczy tej samej grupy cenowej przykładowo call of duty 3 ps2 można zamienić na płytę z takiej samej grupy.