W jaki sposób przeciwstawiać się monotonii w małżeństwie i wzmacniać poczucie więzi? Na te pytania postaram się dać odpowiedź w niniejszym tekście. Każde z dwojga ludzi w związku jest autonomiczną jednostką, posiada różne spojrzenie na świat. Dzielcie się swymi poglądami, rozmawiajcie szczerze. Nie wstydźcie się mówić o swoich uczuciach. Podkreślajcie, iż ogromnie wam na sobie zależy. Kiedy niekiedy przyjemnie jest otrzymać od małżonka SMS z wiadomością: „Kocham Cię”.

Kabaretki

Autor: Amazing Girl
Źródło: http://amazinggirl.pl
Wspierajcie się w trudnych chwilach. Pamiętajcie, żeby kiedy niekiedy zaskakiwać się czymś miłym – przynieść podarunek bez okazji, zorganizować wspólną wyprawę , wyjść na basen, do teatru czy na uroczystą kolację. Może warto rozważyć sporządzenie posiłków w domu wraz z partnerem? Na pewno wspólne „gotowanie” jest o wiele przyjemniejsze aniżeli sytuacja, gdy sfrustrowana żona stawia mężowi obiadek na stole. W jaki sposób można uatrakcyjnić sferę intymną?

Bez ogródek mówcie o swych potrzebach oraz fantazjach erotycznych. Pomyślcie o afrodyzjakach albo wykorzystaniu gadżetów erotycznych. Pomóc mogą kabaretki, powabne pończoszki, bądź inna zmysłowa bielizna .

W miarę upływu lat poczucie obustronnej sympatii spada. Jest to etap naturalny. Wzrasta poczucie ograniczenia swobody, zaś fascynacja erotyczna zmniejsza się. Pary wówczas w wielu przypadkach wybierają proste wyjście – rozwód. Wygasło uczucie, zatem nie warto się starać. Jak można przeciwdziałać rutynie ? Powracajcie do miejsc, w których się spotykaliście w trakcie pierwszych randek. Pobudzajcie wzajemną fascynację erotyczną poprzez abstynencję od siebie. Czasowa wstrzemięźliwość, chociaż niemodna, z pewnością skutecznie podniesie libido. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.

Podejmujcie wspólne aktywności, zróbcie remont mieszkania albo grajcie w karty. Wspólnie spędzany czas zbliży was do siebie. Nie każcie domyślać się małżonkowi, o co wam chodzi. Współmałżonek nie może zgadnąć czego aktualnie oczekujecie. Pracujcie nad porozumiewaniem się. Szczerość to podstawa. Słyszcie, nie tylko słuchajcie. Nauczcie się negocjować. Nie oczekujcie sielanki, nie wykazując inicjatywy. Przeczucie, że to ten wyjątkowy, ta jedyna, zwiększa szanse na trwałość małżeństwa. Pragnienie utrzymania związku warunkuje motywację do szukania porozumienia i akceptowania niewygód.

Przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanego, ukochanej i dbajcie o swój rozwój indywidualny, bowiem mając poczcie satysfakcji, łatwiej będzie wam cieszyć się z małżeństwa.