W naszym kraju jest sporo miejsc, w które można wyskoczyć jedynie na weekend, ale też na dłużej. W każdym zakątku naszego kraju można dobrze wypocząć i złapać oddech po trudach codzienności, pod warunkiem, że dopasujemy miejsce do własnych upodobań. Ofert jest ogrom, zwłaszcza w sezonie letnim.

Zdrowo w wakacje

Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense

By wybrać się na jakiś urlop w Polsce, nie musimy zbyt wiele organizować, lecz przed szukaniem domków przede wszystkim skupmy się na tym, co chcemy robić – czy zależy nam na wakacjach aktywnych czy na zupełnym lenistwie. Niemal każdy zakątek Polski sprawdzi się na wyjazd na weekend, ale atrakcje trzeba sobie dopasować do tego, jaki rodzaj wypoczynku wybieramy. Góry, morze, równiny, czy jeziora, a może wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego na końcu świata? Jeśli chcemy odpocząć aktywnie, postawmy na wyjazd w góry. Południe Polski jest piękne, a ludzie sympatyczni i . Możemy skorzystać z takich atrakcji jak długie spacery, piesze wędrówki, zdobywanie szczytów, ale też możemy skorzystać z rowerów wodnych napędzanych siłą ludzkich mięśni, zaliczyć spływ kajakowy.

Jeżeli lubimy piesze wędrówki po górach i mamy odpowiedni ekwipunek, wybierzmy Tatry lub Beskidy, jednak kiedy jesteśmy niewprawionymi piechurami, zdecydujmy się na Karkonosze (koniecznie Śnieżkę i Szczeliniec), Pieniny albo Bieszczady (z licznymi połoninami). Pomiędzy zdobywaniem kolejnych szczytów zregenerować się możemy zwiedzając miejscowe zabytki, na przykład w Karpaczu. Jeśli nie odpowiadają nam góry, możemy zaplanować wyjazd na weekend nad wodę: . Zarówno nastrojowe Mazury, jak i jakieś jeziorko nieopodal naszego regionu to niezłe pomysły, zwłaszcza jeśli znajdziemy sobie domek w pobliżu lasu. Połączenie wody, która ma relaksujący, chłodzący i uspokajający wpływ i lasu, który daje cień i wyciszenie nawet w skwarny dzień, zawsze zda egzamin. Wycieczka rowerowa, rowery wodne, łódki, badminton czy normalne kąpiele w jeziorze – to wspaniały sposób na relaks! Wyjazd na weekend wystarczy, żeby skorzystać ze sprawdzonych nadwodnych atrakcji. Jeśli zwykle jesteśmy fanami życia w mieście, weekend możemy spędzić w gospodarstwie agroturystycznym – będzie to nie tylko spotkanie z naturą, ale również szansa na spróbowanie specjałów regionalnej kuchni lub samodzielnie upieczonego chleba czy sera.

jazda na rowerze

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum

Urlop w Polsce daje całkiem sporo możliwości – od aktywnego, wypełnionego atrakcjami pobytu w górach, po totalnie leniwy wypad na wieś. Gdziekolwiek ostateczniepojedziemy pamiętajmy, by starać się na chwilę zmienić otoczenie, by nawet krótkim wyjazdem podładować akumulatory.