Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z oferty agencji reklamowej zajmującej się kręceniem tego typu filmów przy pomocy dronów. Filmowanie z lotu ptaka niesie za sobą możliwość ukazania Państwa obiektu z szerokiej perspektywy. Z tego typu rozwiązania korzystają zazwyczaj pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, dwory, jak również gospodarstwa agroturystyczne.

z góry

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest niczym niezwykłym. Dziś mamy sporo firm, które mają profesjonalny sprzęt, którym potrafią się posługiwać. Możemy je wynająć i poprosić o sfilmowanie z lotu ptaka czy to konkretnego wydarzenia, czy jakiegoś budynku. Na pewno wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć jakiś filmik w sieci właśnie kręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy mieli okazję coś takiego obejrzeć są pod zachwyceni.

Zdjęcia z powietrza umożliwiają przedstawienie okolicznych terenów – co niewątpliwie stanowi świetne tło dla prezentacji- . Rodzi ono także ciekawość oglądającego, ze względu na formę przekazu zazwyczaj dla człowieka nieosiągalną.

Od dawna już kręci się filmiki ze skoków spadochronowych czy lotów paralotnią, ale robienie filmów z powietrza przez dostosowane urządzenia z zainstalowaną kamerą to zupełnie inna jakość obrazu. Nie zawsze zwracamy uwagę w filmach w kinie, że jakieś ujęcie musiało zostać robione z wysokości. Nie zastanawiamy się nad częściami składowymi filmu, ale to one pozwalają na to, żeby efekt końcowy poruszał lub wprawiał w szok. Warto, więc myśleć o ludziach, którzy robią coś takiego. Bo bez ich zawodowstwa nie byłoby tak wspaniałych filmów tworzonych z lotu ptaka.