Jedną z najbardziej męskich hobby jest myślistwo. Ludzie od wieków polowali na zwierzęta, zyskując w ten sposób pożywienie dla swoich najbliższych. Dobre umiejętności myśliwskie były niezwykle cenione, bo zapewniały ich właścicielowi znacznie więcej szans na przeżycie.

spodnie myśliwskie

Autor: Paxson Woelber
Źródło: http://www.flickr.com
Dynamiczny wzrost uprawy roli i hodowla bydła spowodowały, że umiejętności myśliwskie powoli zaczęły tracić na swoim znaczeniu, obecnie redukując się tylko i wyłącznie do przyjemnego hobby. Obecnie aktywnych myśliwych w naszym kraju jest

myśliwy

Autor: tup wanders
Źródło: http://www.flickr.com

kilkaset tysięcy, zrzeszeni są oni w licznych kołach, zajmujących się zarządzaniem działaniami swoich członków. Żeby stać się myśliwym trzeba spełnić szereg warunków, przede wszystkim trzeba osiągnąć pełnoletność, a oprócz tego mieć pełne prawa publiczne. Początkujący myśliwy musi zacząć od stażu, podczas niego nabywa praktycznych umiejętności związanych z zajęciami w kole łowieckim. Po zakończeniu stażu kandydat musi przejść szkolenie, które kończy się końcowym egzaminem. I dopiero po jego zdaniu kandydat otrzymuje dokumenty potwierdzające otrzymanie uprawnień do wykonywania polowań. Myślistwo jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, lecz chcąc się w pełni cieszyć z jego uroków należy się odpowiednio zaopatrzyć. Najważniejszą rolę na każdym polowaniu spełnia ubiór – myśliwy powinien się przygotować na różną pogodę i warunki terenowe, a te w lasach niekiedy bywają bardzo ciężkie.

Z tego też powodu przed wybraniem się na pierwsze polowanie warto odwiedzić któryś z najbliższych sklep myśliwski (kontynuuj tutaj) i tam kupić wszystko, co będzie potrzebne. Podstawą ubioru myśliwego są buty, koniecznie muszą być one wytrzymałe i solidne i oczywiście – chodzenie przez cały dzień w przemoczonym obuwiu na pewno nie jest wygodne, a w ostateczności może się skończyć chorobą. Tak samo duże znaczenie odgrywają spodnie myśliwskie, czapka i kurtka. Spodnie i kurtka myśliwska powinny być tak samo wodoszczelne, na wyjście do lasu warto też założyć odpowiednią bieliznę, ciepły sweter lub polar oraz pelerynę przeciwdeszczową na wypadek większych opadów.