Rzeźbę da się robić nie tylko na wakacje, ale również podczas lata. Choć społecznie panuje przekonanie, że podczas lata okoliczności do uprawiania sportów, a w szczególności kulturystyki, są zbyt ciężkie, to nie powinno się brać takich poglądów pod uwagę. Kulturystyka w trakcie lata może być tak samo przyjemna i efektywna, powinno się tylko pamiętać o paru istotnych sprawach – łatwiejszej utracie H20 z ciała w letnie dni oraz dopasowaniu dozowania kreatyny adekwatnie do warunków.

Ćwiczenia na siłowni

Autor: marshel
Źródło: http://www.sxc.hu
Kreatyna to aktualnie jeden z najsilniejszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych dla człowieka, suplementów diety na rynku powodujących zwiększenie się masy ciała. Ze względu na to jest to suplement najczęściej przyjmowany przez amatorów kulturystyki, co nie jest równoznaczne z tym, że zawodowcy odmawiają jej przyjmowania.

Raczej odwortnie, wśród profesjonalnych kulturystów też nie brak miłośników tego produktu, dlatego, że odpowiedzialne dawkowanie kreatyny może wywołać naprawdę zaskakujące efekty. Kreatyna pod postacią monohydratu ma wpływ na zwiększenie się możliwości do podejmowania intensywniejszych wysiłków, a jednocześnie przyczynia się do przyspieszenia cyklu odnowy mięśni. Dzięki temu suplementowi można wykonać większą ilość treningów, co przeradza się wprost na efekty po treningach, to jest przyrost masy mięśni, zwiększenie się siły , a także ogólny wzrost sprawności ruchowej. Powinno się jednak brać pod uwagę, że fundamentalną rolę odgrywa tutaj odpowiednie dawkowanie kreatyny – przejdź do portalu Buduj Mase.

Przemyślane dawkowanie kreatyny to bowiem najczęstsza odpowiedź na pytania dotyczące tego, jak uzyskać efekty poprzez przyjmowanie tego produktu. Przede wszystkim kreatynę należy przyjmować od razu po treningu, gdy organizm charakteryzuje się maksymalnym przepływem krwi, dzięki czemu przenoszenie kreatyny do mięśni poprzez krwioobieg jest szybsze.

Nigdy nie należy tego robić przed aktywnością lub pomiędzy treningami, bo suplement nie będzie wtedy tak skuteczny. Istotne jest też dawkowanie kreatyny wraz z cukrami prostymi, aby ułatwić absorbcję kreatyny w tkankach. W lecie trzeba jednocześnie zwrócić uwagę na dawkowanie dużo większej ilości płynów, ponieważ ciało utraca dużo więcej H2O w upalne dni, a to zmniejsza jego sprawność.