Czy na myśl o pierwszej randce masz tremę i poddenerwowanie? Możesz łatwo przezwyciężyć stres i niepewność określając wcześniej kluczowe części spotkania, w końcu najtrudniejszy krok – czyli zaproszenie na randkę masz już za sobą. Bez przeszkód dzięki paru efektywnym podpowiedziom przyjemnie spędzisz czas.

Gdzie umówić się na pierwszą randkę?

Gdy tylko Twój partner lub partnerka potwierdzą termin randki pomyśl o miejscu do którego moglibyście razem się wybrać. Najistotniejsze jest to byście nie czuli się jeszcze bardziej skrępowani. Na pierwszą randkę możecie wybrać np. restauracje, którą oboje znacie. Jeśli jesteście osobami dość aktywnymi możecie zaplanować spotkanie na świeżym powietrzu, wybierając się na spacer lub do wesołego miasteczka. Unikajcie głośnych i nadmiernie zatłoczonych miejsc, w których trudno będzie wam porozmawiać.

Para w wesołym miasteczku

Autor: kevindooley
Źródło: http://www.flickr.com/

Jeśli boisz się, że skończą Wam się tematy lub randka może okazać się niezbyt ciekawa wybierz miejsce gdzie oboje będziecie mogli dobrze się bawić lub po prostu w dobrej atmosferze spędzić czas nie skupiając się tylko na rozmowie ale także na zabawie.

Co na siebie założyć na spotkanie?

Postaw na wygodę i styl ale nie staraj się na siłę zmienić swojego wyglądu. Twój strój powinien być dopasowany do miejsca, w którym planujecie spędzać czas. Planując długi spacer ubierz się praktycznie, idąc na kolację również zadbaj o odpowiedni strój.

Pamiętaj, że schludny i skrupulatnie dobrany ubiór będzie znakiem dla drugiej osoby, że poważnie traktujesz Wasze relacje.

Stolik w restauracji dla dwojga

Autor: Frerieke
Źródło: http://www.flickr.com/

Co robić na pierwszej randka?

Często Twój partner lub partnerka również się denerwuje, postaraj się więc w naturalny sposób rozładować atmosferę mówiąc np. o swojej tremie, opowiadając anegdotę lub komplementując drugą osobę. Przede wszystkim staraj się być sobą i nie próbuj za wszelką cenę grać kogoś innego. Druga strona zgodziła się na spotkanie by lepiej Cię poznać i miło spędzić czas. Dodaj sobie otuchy pamiętając, że zależy jej by poznać jaki naprawdę jesteś.

Na pewno rozmyślasz o czym rozmawiać na pierwszej randce? Najlepiej o tym co się interesuje na co dzień, co lubisz, na czym się znasz. Poruszaj tematy, które mają wspólny mianownik dla Was obojga i które nie zestresują drugiej osoby. Postaw na szczerość i poczucie humoru.

Miło spędzony czas może okazać się świetnym początkiem do ciekawej znajomości i miłości, warto więc przemóc stres i nastawić się na świetną zabawę.