Od kilku lat gry planszowe strategiczne, logiczne czy wojenne zdobywają serca nie tylko młodzieży, ale także nieraz serca dorosłych. Różne osoby umawiają się przy planszówkach w domach, kawiarniach, restauracjach czy domach kultury. Razem podbijają księstwa, pokonują potwory, współzawodniczą o ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się produktami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla najmłodszych są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Większość z nas kojarzy je właśnie z rozrywką dla dzieci, ewentualnie młodzieży. Jest to raczej mylne myślenie. Oprócz propozycji dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Niełatwo wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w gry karciane będzie genialną alternatywą na wyjście z przyjaciółmi do kawiarni czy latem do parku. Wiele gier jest idealna do rozruszania domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Potrzeba tylko chęci i gry. Nawet jedna osoba może wybrać coś dla siebie i zajmująco spędzić wolny weekend.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie planujemy przeznaczać znacznych kwot na gry, których nie znamy zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z licznych festiwali gier organizowanych co jakiś czas w następnym miejscu. Ciekawą alternatywą do zakupów w ciemno jest też wypożyczalnia gier planszowych, będąca w ofercie największych sklepów.

Nie możemy jednoznacznie określić jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale obecnie przeżywają one odrodzenie i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa długo.