Dziś na rynku istnieje sporo modeli zegarków. Do najbardziej popularnych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne.

Decydując się na zakup, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, muszą być oceniane według innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są najczęściej dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet podczas dynamicznego ruchu. Paski oraz obudowy kopert wykonane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów takich jak: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego typu materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się podczas intensywnego treningu. Bardzo często występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper a oprócz tego timer, ale w specjalistycznych modelach spotkać można również: wysokościomierz, pomiar pulsu czy również głębokościomierz. Istotną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy również uwagę, by wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem doskonałych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjne
Przygotowane najczęściej z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, przygotowane w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy opracowane są na podstawie mosiądzu albo stali szlachetnej, często powlekane srebrem lub złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i barwach. Za uniwersalne traktuje się takie, które mają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”. Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Zawsze trzeba dopytać czym pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej kopertę i bransoletę decydują o jego trwałości i estetyce. Zegarki biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek przeważnie nosi się okazjonalnie. Nie musi być perfekcyjnie czytelny, nie musi też być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako szczegół uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.

Źródło: Trend shop