Kolorowanki dla dzieci nie od dziś są typową formą zabawy. Całe mnóstwo opiekunów jednak zastanawia się czy ta forma zabawy jest dla ich pociech właściwa, czy wspomaga ich prawidłowy rozwój i wspiera naturalne metody nauki dzieci.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

Kolorowanki a edukacja
Kolorowanki dla dzieci to nie tylko świetna zabawa i najlepszy plan na spędzenie wolnego popołudnia z dzieckiem w pochmurne dni.

Badania pokazały, że dziecko rysując rozwija swoją wyobraźnię i zdolność kreatywnego rozumowania. Rysowanie to idealne wsparcie w nauce pisania liter, bowiem rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci malując poznają kolory, uczą się nazywać różnorakie obiekty, części ze przyrody i zjawiska natury.

Kolorowanki do drukowaniaTeraz najcenniejszym źródłem w poszukiwaniu malowanek dla dzieci stał się Internet. W sieci można znaleźć wiele stron oferujących darmowe kolorowanki do wydrukowania z ulubionymi bohaterami dzieci z baśni i książek. Jak jednak wśród tak dużej ilości stron oferujących Kolorowanki online, odnaleźć te wartościowe? Należyty dobór malowanek dla dzieci może sprawić, że dziecko szybko pozna cyferki, nauczy się liczyć i pisać. Powinno się poszukać kreatywnych kolorowanek z otwartymi zadaniami. Dzięki takim otwartym pytaniom, dziecko staje się współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już ma z wymyślaniem rzeczy nowatorskich. Takie nowatorskie malowanki dla maluchów w naturalny sposób dostosowują się stopniem trudności do poziomu wiedzy i umiejętności dzieci. Na koniec zawsze powinno się podyskutować z dzieckiem o tym, co przed momentem pomalowało. Dziecko uczy się wówczas nazywać swoje emocje.

Źródło: http://www.bazgroszyt.pl