Każdego roku stajemy przed jednakowym problemem. Co robić podczas urlopu? Leżenie przez dwa tygodnie dla niektórych ludzi jest nudne, zwłaszcza gdy nie lubią palącego słońca. Górskie wędrówki zazwyczaj są wyczerpujące, a przecież lato powinno być okresem wypoczynku. Może w związku z tym wypróbować coś całkiem innego? Odpowiedzią na te dylematy może być jazda konna – sport łączący w sobie ruch na świeżym powietrzu, a jednocześnie dający ogromną radość oraz szansę kontaktu z końmi – pięknymi i dumnymi zwierzętami.

łąka

Autor: PhillipC
Źródło: http://www.flickr.com/

Nauka jazdy konnej – jak zacząć?

Od czego powinniśmy zacząć? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam kupować konia. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem jest nauka jeździectwa w dobrej szkole. Przy każdej stadninie działają szkoły, gdzie zatrudnieni są doświadczeni instruktorzy. Trafiony instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Przy nim jazda konna, która może być bardziej wymagająca niż może na pierwszy rzut oka wyglądać, będzie dostarczać świetnej rozrywki. Prowadzący zajęcia na pewno ułatwi nam dobór konia – takiego, który nie boi się ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji – i przypilnuje, by lekcja była bezpieczna.

konie

Autor: Krzysztof Szustka
Źródło: Integer S.A.

Obóz jeździecki – lekcja bardzo intensywna

Jeśli posiadasz więcej wolnego niż tylko parę godzin w tygodniu warto pomyśleć o wyjeździe na obóz konny. Zwykle to 14 dni efektywnego nabywania i szlifowania umiejętności. Od rana do wieczora jazda konna! Obóz jeździecki to również genialna okazja, by nauczyć się obchodzenia ze zwierzęciem, opieki nad nim. Wiadomo, że przy okazji kilku godzin lekcji w tygodniu nie można się do tego stopnia zaangażować w relacje z koniem. Na koloniach również znajduje się doświadczona kadra instruktorów. Są to ludzie z pasją, którzy, niejednokrotnie, całe życie poświęcili jeździe konnej i koniom. Warto czerpać z ich długiego doświadczenia.

Jazda konna to wspaniały sport. Rozbudowuje mięśnie, daje radość z obcowania z naturą. Wiosna i lato to świetny okres, aby zacząć lekcje jazdy konnej. Piękna pogoda, radosna zieleń, kwitnące drzewa, pachnące lasy, szerokie łąki – czy da się przyśnić sobie bardziej idealną scenerię do aktywnego wypoczynku? A przy tym jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie świetny sposób na wakacyjne zajęcie? Zatem – na koń!

Sprawdź ofertę Stadniny Patataj:

Wyświetl większą mapę

Źródło: http://www.patataj.com/