co najczęściej wybierają użytkownicy PC?

popularne gry w sieci
W obecnych czasach dostęp do Internetu jest niemal niczym nie ograniczony. Nic więc dziwnego, że łączność z siecią wykorzystujemy w wielu dziedzinach życia, a więc w pracy, podczas płacenia rachunków, czy w celu zdobycia informacji. Oczywiście Internet bardzo często służy również rozrywce.

RPG
Gra fabularna zazwyczaj rozpoczyna się od stworzenia swojego bohatera – możemy nie tylko wybrać płeć, ale również kolor włosów, oczu i odzieży postaci, jaką zamierzamy grać. W rym przypadku rozgrywka jest rozbudowana, a wirtualny świat bogaty, dlatego mogą pochłonąć wiele czasu i są bardzo wciągające.
Gry strategiczne
Należą do tych gier, które pomagają rozwinąć zdolność logicznego myślenia. Wybór odpowiedniej taktyki jest konieczny, aby osiągnąć sukces, a umiejętność planowania i wdrażania najlepszej strategii wpływa na to jak rozwinie się cały scenariusz. Najczęściej wcielamy się w rolę jednego bohatera, a naszym zadaniem jest zadbanie o rozwój jakiejś społeczności.
popularne gry w sieci
Autor: SAPPHIRE
Źródło: SAPPHIRE
Gry symulacyjne
Z całą pewnością są to popularne gry w sieci, chociaż obejmują różnego rodzaju rozgrywki. Bardzo często związane ze sportem, a więc np. wyścigami samochodowymi czy lotniczymi, ale nierzadko symulujące życie różnego rodzaju ludzi. Możemy więc wcielić się w pracownika kawiarni czy restauracji, ale również opiekować się wirtualnym zwierzątkiem – jest to opcja wybierana najchętniej przez najmłodszych użytkowników Internetu.
popularne gry w sieci
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Gry przygodowe
popularne gry w sieci
W tego rodzaju grach naszym zadaniem jest najczęściej poprowadzenie jednego bohatera poprzez kolejne światy albo plansze do konkretnego celu i oczywiście nagrody. Po drodze musimy zmierzyć się z różnego rodzaju zadaniami bądź zagadkami, których stopień trudności wzrasta wraz z każdym kolejnym etapem.

Atrakcyjna grafika, bogata fabuła, wiele możliwości osiągnięcia celu będącego zadaniem do rozwiązania to cechy zachęcające do grania przez Internet. Najważniejsze jednak, że tego typu rozrywka oferuje wiele wariant