Gra strategiczna Imperia Online

Imperia Online
Gra strategiczna Imperia Online utrzymana w klimacie średniowiecznym
Gra strategiczna Imperia Online jest jedną z gier utrzymanych w klimacie średniowiecznym, dlatego może być bardzo polecana dla miłośników tego rodzaju gier.
Można się zastanawiać, dlaczego gry średniowieczne wciąż pozostają popularne. Wydaje się, że swój wpływ na to wywiera fakt, że Średniowiecze uznawane jest za okres, w którym ludzie mieszkający w osadach byli stale najeżdżani przez wojowników innych osad i każdy starał się powiększać swoje terytoria. Budowane były potężne zamki, w których mieszkali różni przywódcy decydujący o losie swoich poddanych i oni bardzo często, po jakimś okresie urzędowania, odwracali się od poddanych i zaczynali ich uciskać. Domagali się od nich ciągłego dostarczania uprawianych przez nich roślin i dokonywali stałej grabieży ich pól uprawnych, które uznawali za swoją własność. Jednocześnie toczone w Średniowieczu pojedynki były bardzo bezwzględne i starano się w ich trakcie całkowicie zniszczyć osadę przeciwnika.

Imperia Online
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Gra Imperia Online wprowadzając nas w świat średniowieczny pozwala nam jednocześnie tym światem kierować. Sprawia, że musimy wcielać się w rolę stratega, który dowodzi różnymi oddziałami i musi wygrywać kolejne bitwy, a jednocześnie planuje kolejne uprawy rolne. Stara się przewidzieć, jakie uprawy mogą się przyjąć i sprawić, że jego osada zacznie się rozwijać. Jest w stanie również rozsądzać codzienne konflikty i wyznaczać swoim poddanym kolejne zadania. Żeby przejść do kolejnego etapu gry będziemy musieli zdobyć odpowiednią liczbę punktów i pozytywnie wykonać różne zadania oraz rozwiązać różne zagadki. Dzięki temu nasza osada przetrwa w trudnych momentach i będzie mogła rozwijać się militarnie i finansowo. Dlatego prowadzenie gry Imperia Online wymaga ogromnego skupienia i poświęcenia dla prowadzonych przez siebie rozgrywek.
W związku z tym, wiele osób potrafi zamykać się w pokoju na kilka godzin, żeby tylko przejść przez jej kolejny etap, taka sytuacja może trwać nawet kilka miesięcy.