Nie tylko gry planszowe

Gra internetowa
Chociaż gry planszowe stopniowo wracają do łask nie każdy ma w domu więcej niż jedną lub dwie. W niektóre, jak w „Monopol” można grać przez kilka godzin, jednak to wyjątek i po pewnym czasie wszystkie gry zaczynają się nudzić, chce się czegoś nowego. Taką nowość można znaleźć z powodzeniem wśród gier przeglądarkowych. Śmiało można powiedzieć, że świat takich gier jest niemal nieskończony. Nawet jeżeli pochodzą z podobnego gatunku, mają podobne zasady, różnią się grafiką, a inna grafika sprawia, że gra wydaje się nowością. Poza tym na stronach internetowych oferujących takie gierki z powodzeniem można odnaleźć bardzo różne rodzaje gier.

Gra internetowa
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Od prostych, wymagających jedynie ubrania laleczki, po bardziej skomplikowane, a nawet bardziej aktywne, polegające na toczeniu bitew, strzelaniu, ściganiu się lub budowaniu całych państw i zdobywaniu pieniędzy. W taki sposób rozgrywają się często tzw. gry RPG, polegające na tworzeniu światów, nie raz całkowicie fantastycznych, w których toczą się walki, intrygi lub kwitnie gospodarka.

Wiele osób wciąga się bez reszty w tego rodzaju gry, w których powstają fascynujące historie, pojawiają się nowe znajomości, przyjaźnie, a nawet pomysły na przeniesienie pewnych rzeczy do realnego świata. Maratony RPG oraz konkursy związane z nimi weszły już na stałe do rzeczywistości. Poza tak rozbudowanymi grami są również takie, których jedynym zadaniem jest dostarczanie chwilowej frajdy. Są to krótkie gierki, w które można pograć chwile dla relaksu, przejść kilka etapów, zdobyć najlepszy wynik i wyłączyć.

Wśród licznych nowości, które powstały dopiero niedawno, dobrze sprawdzają się również gry znane już od dawna. Prym wiedzie tetris, które chociaż wydaje się prostą, niepozorną gierka potrafi wciągnąć, jak żadna inna. Gdy już zacznie się partię ciężko skończyć lub pogodzić się z nagłą przegraną. Ciekawostka jest fakt, że wielbiciele tej gry również urządzają maratony gry w nią chcąc przekonać się, kto zbierze najwięcej punktów. Stanowi to nie tylko dobrą zabawę, ale i możliwość poznania nowych ludzi.