Popularne gry komputerowe – przez internet

popularne gry w sieci
Czy gry komputerowe nadal cieszą się taką popularnością jak kiedyś?
popularne gry w sieci
W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad tym, jak wygląda w obecnych czasach popularność gier komputerowych. Wiele mówi się o tym, że coraz częściej wybieramy konsole i grę nie na komputerze a właśnie z wykorzystaniem XBOXa czy Playstation. Niemniej jednak jeżeli spojrzy się na popularne gry w sieci to stwierdzimy, że gra w nie naprawdę wiele osób! Trudno się temu dziwić, wszak znacznie ułatwiony jest dostęp do sieci i nie jest żadnym problemem posiadania łącza internetowego.

popularne gry w sieci
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Pomimo tego, że coraz chętniej gramy na konsolach, to gry komputerowe nadal są bardzo pożądane. Zmieniło się jednak ich przeznaczenie i ich charakterystyka. Jeszcze kilka lat temu królowały gry, w których grało się w zaciszach swojego domu, a rozgrywka była terminowana przez komputer. Mówiąc inaczej, grało się po prostu z botami, stworzonymi przez programistów wirtualnymi przeciwnikami, którzy często byli bardziej, albo mniej wymagający. Teraz w gry gra się w sieci, popularne gry w sieci biją na głowę popularnością te bardziej „klasyczne”. Z całą pewnością to efekt nie tylko samego faktu podłączenia do Internetu ale interakcji.

Gry przestały być już rozrywką samą w sobie ale są miejscem wymiany poglądów i realnej rywalizacji. Rywalizuje się z drugą osobą, przeciwnikiem, którego często znamy. Smak zwycięstwa jest wtedy nieporównywalnie większy. Dzięki temu, że możemy wybierać sobie przeciwników i z nimi rozmawiać (czy to za pomocą czatu, czy po prostu poprzez zestaw słuchawkowy), mamy większą chęć uczestniczenia w rywalizacji. Popularne gry w sieci mają bardzo rozwinięty kanał komunikacji i bazują na zbudowanych społecznościach. Dzięki temu jest szansa zatrzymania graczy na dłużej i dania im czegoś więcej niż tylko prostej rozgrywki, w którą można zagrać w większości przypadków za darmo. Społeczności to na przykład grupy, czy tworzone klany, ale także specjalne, dedykowane fora internetowe, na których spotykają się miłośnicy danego tytułu.