Settlers jako przykład gier strategicznych

Settlers
Settlers jest jedną z gier strategicznych, w których musimy wykazać się także zdolnościami przywódczymi. Tego typu gry bardzo często osadzone są w atmosferze Średniowiecza, które kojarzy się nam z okresem mrocznym, w którym codzienne życie upływało w zamkach i wsiach, a świat ludzi mieszał się ze światem postaci magicznych.

Toczone wówczas pojedynki były bardzo brutalne, chociaż wojownicy nie dysponowali tak śmiercionośną bronią jak teraz, ale potrafili zadawać sobie wiele ciosów w czasie toczonych pojedynków. W grze Settlers będziemy musieli nie tylko dowodzić oddziałami wojska, ale też podejmować wiele decyzji dotyczących codziennego funkcjonowania naszych podwładnych i dbać o to, żeby nasza osada przetrwała pomimo różnych zawirowań i mogła stawać się jednocześnie coraz bogatsza. Dodatkową atrakcją jest prowadzenie akcji poszukiwawczych różnych przedmiotów, których znalezienie pomaga nam przejść do następnego poziomu gry i pomnażać posiadane bogactwa. Dzięki temu stajemy się coraz bardziej potężni.
Settlers
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Gra Settlers pozwala nam wejść w wirtualny świat dający nam jakieś wyobrażenie o tym, jak mógł wyglądać nasz świat w przeszłości. Należy do tego typu gier, które są bardzo wciągające i mogą zabierać nawet długie miesiące życia, aż uda się nam przejść przez wszystkie poziomy. Dlatego, z jednej strony, może stać się dla nas niezapomnianym przeżyciem, ale z drugiej strony musimy stale pamiętać o tym, że jednak pozostaje ona tylko grą i musimy codziennie przede wszystkim podejmować decyzje w naszym normalnym życiu. Pewną zaletą gier typu Settlers jest fakt, że może ona stać się odskocznią także dla osób dorosłych, które podchodzą do niej zupełnie poważnie i potrafią podejmować świadome, przywódcze decyzje.

Dzieci również potrafią pokonywać kolejne przeszkody i zdobywać kolejne punkty, ale nie do końca zdają sobie sprawę ze znaczenia wszystkich zagadek i zadań, jakie przed nimi stają. Taka okoliczność staje się dobrą okazją do tego, żeby prowadzić grę i przechodzić przez kolejne jej etapy razem z dzieckiem.